| Borsko a întrebat:

Mi-am bagat Windows 8 si nu imi merg DVD-urile cu drivere. M-am asteptat la asta dar nu stiu de unde sa imi iau drivere de la placa de baza. Modelul e Asrock N68-S3-UCC, am cautat pe site-ul lor oficial drivere pentru Windows 8 dar au doar de la Win 7 si altele. Daca bag drivere de Win 7 oare merg? Sa bag de Win 7 x64 sau x86?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă ai reușit să stabilești o conexiune la internet încearcă în automatic uopdates la optionals updates.La fel ca la windows 7 si la 8 ar trebui să îți vină driverii prin automatic updates. Dacă nu înseamnă că placă ta de bază încănu s-a adaptat noului „trend"(-y flenduri) a microsoft-ului.Trebuie sa ia în calcul că e de vb aia generație veche placa ta de bază și nici Windows 8 nu e pus la punct cum trebuie.Se vede că e comercial adică mult și prost.La Microsoft nu le pasă de useri ci doar de bani și de a stârpii Linux cu orice preț, sistem de operare ce tinde să domine din ce în ce mai mult, stricându-le planurile de a se îmbogății peste noapte de pe seama voastră, a celor ce le folosiți produsele.Succes

3 răspunsuri:
| dannyiesm a răspuns:

Salll ai dreptate windows 8 este ceva mai dificil cu unele placi de baaza tip desktop da ca sa ma clarific exact despre ce este vorba si sa te ajut in detalii contacteaza-ma la http://tutorial-pc.com/contactati-ne/ explica-mi daca ai incercat sa instalezi vreun soi de drivere si daca da numele lor... Te ajut cu placere...
Sunt din echipa tutorial-pc.com!

| taken a răspuns:

Baga pentru windows 7 ca merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal, Windows 8 isi ia cam toate driverele. Daca nu, da clic dreapta pe My computer, proprietati si vezi ce versiune de windows 8 ai(32 sau 64 biti). descarca de pe acest site http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=N68-S3%20UCC&o=All
ceea ce te intereseaza de la windows 7.Succes!