| ipariloti a întrebat:

Mi-am cumparat astazi un Alienware M11x si fireste eram curios ce stadiu de pornire are la inceput. Nu va vine sa credeti, logoul alienware si pauza. trebuie instalat windows ceva? macar spuneti un da sau un nu, sa nu bag cd original si sal stric. sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa vina cu Microsoft Windows 7 Home Premium instalat, instalezi tu Windows 7 sau vezi prin cutie poate ai un cd cu windows. Oricum e cam scump, la 40 de mil iti faceai un sistem de gaming cu amd phenom, e doar un dual core sub aripa celor de la Dell, dar daca iti permiti si muncesti pentru acesti banuti.de ce nu? big grin

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salutari
De obcei vin cu un windows x64 instalat, depinde de unde l-ai luat, daca e nou sau furat sua mai stiu eu.
Oricum, mare risipa de bani, iti luai pc super mult mai ieftin si chiar laptop de la alta firma pe care sa-ti mearga 90% din jocuri.
Te vei chinui in aia 11, 6 inchi cat are monitorul.

| lafamiliaa a răspuns:

Daca este nou da trebuie instalat Windows daca nu are inca si sa nu bagi orice fel de windows ci Windows® 7 Ultimate 64-Bit este recomandat si foarte bun.

| shaoboy a răspuns:

Cand il cumperi iti da cd-ul cu win.7.
So install it!

| shaoboy a răspuns:

Daca e furat nu are windos pe el cu linux
p.s.cand il cumperi stiam ca e win 7 instalat daca e furat problema ta