| AAndrei01 a întrebat:

Mi-am facut acum cateva luni un cont de Youtube si vreau sa ma apuc serios dar nu as vrea sa pun facecam si nici sa nu mi se recunoasca vocea reala. Ceva gen intre vlogger si gamer mai mult gamer! Cum sa incep bine? As vrea si niste programe de schimbat vocea programe de editat care nu isi lasa vreun watermark sau cel putin link de le unele programe de editat crack fara watermark. si tot felul de programe de voce video-audio

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Soft editat free>>
Blender
OpenShot
ShotCut
LightWorks Free (exista si comercial)

Odata ce inveti 1-2 dintre ele, o sa uiti ca exista programe comerciale. (cele comerciale sunt in general si mai greu de invatat si utilizat)

pentru schimbat vocea exista un singur program cu adevarat bun si gratuit
Voxal Voice Changer
Audacity e si el foarte bun, insa daca vrei doar sa schimbi vocea in timp real, Voxal e creat special pentru asta si e foarte bun.

pentru inregistrat ecranul (jocuri ) > OBS
Pentru inregistrat ecranul la modul general, eu prefer Mirillis Action (pe bani, dar nu e foarte scump)

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Personal nu vreau sa aud pe programe free video, de multa ori primesti exact ceea ce primesti : nimic.

Recomand Cyberlink PowerDirector. Daca vrei ceva mai profesional incearca Adobe Premiere. Pentru schimbare de voce poti incerca Audacity, e perfect pentru asta. Am vazut cateva persoane care nu doresc sa le fie recunoscuta fata, dar voiau totusi facecam, deci foloseau Facerig.

Mult noroc!

| Bro4555 a răspuns:

Recomand sa filmezi cu obs-ul si sa randezi cu camtasia studio sau cu powerdirector insa trebuie sa le activezi ca sa scapi de acel watermark, mai pe scurt sa le cumperi, sau stii tu..alte metode
Cat despre modificarea vocii, cred ca ar fi destul de ciudat sa te uiti la un video cu o voce ciudata, de ce nu vrei sa vorbesti cu vocea ta? o ai prea subtire? laughing daca da, mai bine asteapta fiindca foarte multi copii se apuca de Youtube dar nu reusesc sa faca nimic, din cauza ca nu au rabdare, pe Youtube se creste foarte greu iar ca si copil este foarte greu sa iti dai seama ceea ce prinde si ceea ce atrage mai multe views, ce fel de titluri sa pui, si etc. totusi mult succes happy