| R1e2b3e4c5a6 a întrebat:

Mi-am facut de curand cuntul.happy imi puteti spune si mie de ce scrieti la sfarsitul intrebarilor "funda". Ce inseamna si cu ce ne ajuta si. cum scapam de punctele acumulate de la raspunsurile intrebarilor si la ce ne folosesc? Va rog sa ma ajutati!happyhappyhappy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Unii utilizatori cred ca in acest fel o sa primeasca mai repede raspunsuri la intrebari.
2. Funda desemneaza raspunsul castigator la o intrebare si cel care o primeste mai primeste si 100 de puncte in plus si reprezinta si un fel de multumesc din partea celui care a pus intrebarea.
3.De ce sa scapi de puncte? Acestea se acorda automat, pentru fiecare raspuns si totalul lor te situeaza in clasamentul(ranK) utilizatorilor TPU.
4.Pentru a te lamuri cu activitatea pe TPU citeste raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE. Numai bine!
P.S.Fii mai atenta la cum scrii, in 4 randuri si jumatate ai facut multe greseli.

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Este răsplate pentru răspunsul considerat de utilizatori cel mai util.Văd că deja te-ai prins de idee că ai răsplătit deja un utilizator; De asemenea acea fundiță se poate seta să se atribuie în mod automat sau să o atribui tu când consideri că ai primit răspunsul corespunzător sau problema a fost rezolvată, Succes