| mihai2010 a întrebat:

Mi-am instalat windosu si nu merge sunetul, ce sa fac? vreau rasp. rapid

3 răspunsuri:
| senorita.ro a răspuns:

100% trebuie instalata placa de sunet. Pentru acest lucru, trebuie sa intri mai intai pe butonul Start ( stanga jos ) apoi control panel, iar din toate icoanele alea trebuie sa dai dublu click pe System! Iti va aparea o fereastra de la windows unde vezi ce win. ai, si ce calc ai. Acum tu trebuie sa dai la Hardware, apoi pe Device manager si acolo vei vedea toate lipsurile din calculatorul tau! Tot ceea ce apare cu un semnu exlamarii pe un? galben, inseamna ca nu este instalat. Trebuie sa dai dublu click pe Multimedia audio control (in cazul tau ca nu iti merge sunetul) si dai reinstal ( dupa ce ai bagat cd-ul cu drivere-le de la placa de baza sau cd-ul original al placii de sunet daca e separata de mainboard) Sper ca ti-a fost de folos ceea ce ti-am scris... daca mai ai alte intrebari, oricand... iti putem raspunde!

| hax0r a răspuns:

laughing) instaleaza-ti driverele

| stefanuti a răspuns:

Si eu am acelasi problema nu am putut istala draverele de la cd ul original se oprea la dreivere de sunet si mie teama sa reistaley inca odata windosu ca cred ca nu mai pot sa istaley deloc sunetu la caculator si calculatorul este nou