| AlexandraN21 a întrebat:

Mi-am luat bilet online pentru avion de la Rynair. Cum pot sa anulez calatoria si sa imi primesc banii inapoi?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Citește termenii și condițiile site-ului.
O să constați că nu poți.

| NLS a răspuns:

Am sunat la Wizz pentru aceeasi problema.
Nimic, m-au tinut la telefon vreo10 minute, mi-au dat inca 2 numere, de la ultimul mi s-a spus sa scriu un mail.
Am scris.
Nu am primit raspuns niciodata.

Doar daca cumperi servicii/pachete suplimentare, la acelea ai posibilitatea sa anulezi calatoria si sa primesti banii inapoi.

Cu cea mai ieftina varianta, nu.

DACA nu calatoresti des, macar 4 zboruri dus intors pe an, acele pachete suplimentare nu isi au rostul, sunt bani pierduti.

Ce am scris aici despre Wizz, se aplica pentru toate companiile low cost, inclusiv pentru Ryanair.

| AlexandraN21 explică (pentru NLS):

Sperăm și eu la o minune laughing
Ironic, la CFR dacă cumperi bilet online îți dau aproape toată suma și la companiile aeriene nu se aplică această situațiehee hee

| goguPatent a răspuns:

Zi papa la bani. Low-costurile nu dau refund