| Catalinmask1 a întrebat:

Mi-am luat niste casti noi si calculatorul nu le detecteaza,.
Please help me

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca ai sunet in boxe, nu sistemul e de vina. Mufa de la casti se introduce in locul mufei boxelor. Daca ai facut asta si nu ai sunet in casti, e foarte probabil ca ele sa fie de vina. Pentru linistea ta, conecteaza castile la pc-uri sau laptopuri diferite, pentru a te convinge daca produsul nou cumparat are sau nu o problema.

| Catalinmask1 explică (pentru dannyel86):

Castile sunt de telefon dar au si microfon si acela nu functioneaza

| dannyel86 a răspuns (pentru Catalinmask1):

N-ai specificat ce fel de casti sunt, de aceea raspunsul s-a referit la cele de calculator. Daca ai pc (desktop), ai observat ca sunt mai multe intrari audio pe placa de baza. Albastru, verde, roz. Rozul e pentru microfon, tocmai de aceea castile pentru telefon nu pot fi folosite pentru comunicarea pe pc. Intrarea verde e pentru casti si doar poti asculta cu ele. Castile de telefon au doar o mufa, de aceea microfonul nu se poate activa la pc.