| ANONYMBOSS293 a întrebat:

Mi-am luat un laptop si am instalat si win 7 si 8 si 10 si pe toate imi da eroarea blue screen. Cum pot sa o repar? Pe net gasesc rezolvari in windows, iar un prieten mi-a spus de o setare in bios la hard sau ceva de genul.

3 răspunsuri:
| Motz_Andrei_1998 a răspuns:

Salutare..pe un laptop nu poti sa instalezi mai multe windowsuri pe un singur hard disk.s-ar putea sa fie problema de la hard disk deoarece windowsurile pe care le-ai instalat folosesc mai multi GB ram..eu te-as sfatui sa iti achizitionez un hard disk nou in garantie(ex:emag.ro pret hard 500GB=250 lei)si sa-ti instalez doar un singur windows pe hard..probabil hardul s-a prea solicitat si de aceea iti da blue screen

| IonutzMariusz a răspuns:

Care este eroarea afișată?
În funcție de eroarea afișată ne putem da seama care-i problema!
Poate fi de la orice de la tensiune neadecvată până la erori din cauza BIOS-ului care se pot remedia simplu.