| Sweetheart_5809 a întrebat:

Mi-am scapat camera Nikon CoolPix L22 pe parchet. Il programasem sa-mi faca o poza pe 10 secunde si a cazut chiar cu cateva secunde inainte sa pun mana pe el. Inaltimea a fost destul de marisoara pentru el ( de pe canapea ). Ecranul s-a facut negru, obiectivul a ramas deschis exact cum era inainte sa cada si nu se mai aprinde. Am incercat chestia cu scoaterea bateriilor dar nu a mers. Vreo sansa sa-i mai fac ceva ca sa meargai inainte sa-l duc la reparat? Si daca e sa-l duc la reparat, cam cat m-ar ajunge? Nu are nici un an si nu as vrea sa-mi cumpart alt aparat!

Răspuns Câştigător
| Rares95 a răspuns:

Exact aparat din ala am si eu:X din moment ce i-ai scos bateriile si nu a mers, nu ai ce sa ii faci daca nu se deschide, ca doar nu o sa te apuci tu sa il desfaci si sa ii umbli prin circuite.Iti ramane doar sa il duci la reparat.Bafta!

3 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Dul la reparata sa vezi daca se mai poate face ceva! dar te asigur ca iti va lua ceva bani, nu stiu cat dar te va costa

| Joker3097 a răspuns:

Eu sunt fotograf si iti recomand sa imi vizitezi blogul http://stamateandreifotografie.blogspot.com/
Din cate stiu aparatele Nikon au curea pentru gat.Asa ca e numai vina ta.Pe viitor fi mai atenta.

| Sweetheart_5809 explică (pentru Joker3097):

Al meu nu a avut. Chiar daca avea, la modul cum a cazut cureaua nu ar fi ajutat cu nimic.