| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a marit bara de start...Cum pot sa o micsorez? Tin sa mentionez ca am debifat Lock The Taskbar...

4 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Te joci cu sagetuta in zona barii de start ( mai exact pe linie) si o sa iti apara o sageata cu doua sensuri dupa care o sa poti sa o micsorezi sau maresti dupa bunul plac

| DrGeorge a răspuns:

Trebuie doar sa o ajustezi din mouse pane unde ai nevoie de ea in cazul in care nu este locked. Asta o faci prin plasarea cursorului in partea de mjloc sus al taskbarului pana ce sageata devine ↕ (dubla). Dupa care o ajustezi.

Alternativ poti sa click dreapta pe taskbar -> properties si sa iti faci setarile dupa bunul plac.

| vali1985 a răspuns (pentru DrGeorge):

Nu pot sa o fac mai mica ci mai mare...E prea mare...

| DrGeorge a răspuns (pentru vali1985):

Problema poate aparea daca numarul de aplicatii care sunt pinned taskbar depaseste lungimea ei. Incerca sa le faci mai mici cu click dreapta pe taskbar -> properties si bifeaza Use small taskbar buttons.