| AlinaFrunza1234 a întrebat:

Mi s-a stricat incarcatorul la laptop si s-a descarcat de tot pe parcurs, dar am pe el niste fisiere care imi trebuie urgent, pot sa scot cumva fisierele de pe laptop chiar daca acesta este descarcat?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Fisierele sunt pe hard disk.
Ca sa poata fi scoase de pe hard disk, acesta trebuie alimentat cu curent si conectat la un dispozitiv care il poate folosi.
Solutiile sunt:
1.incarcator bun si pornirea laptopului, sau
2.incarcarea bateriei in alt laptop si pornirea laptopului cu bateria incarcata sau
3.imprumutarea unei baterii incarcate sau a unui incarcator bun sau
4.se scoate hard diskul din laptop si se introduce intr-un calculator sau intr-un rack ce poate folosi hard disk-ul pentru a putea fi citit de un alt laptop sau calculator.

1 răspuns:
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai singura metoda e sa scoti Hard-disk-ul si sa il pui in alt laptop si ai acces la fisiere.