| ajutortelecomanda1 a întrebat:

Mi s-a stricat telecomanda originala LG și nu o mai găsesc nicăieri online. E o intrebare cam stupidă, dar dacă sunt la DIGI ar putea ei s-o schimbe cu aceeași? Îmi amintesc c-a venit cu televizorul? Cred.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti merge sa intrebi la ei. Doar iti amintesti? Daca televizorul este de la ei este si mai logic sa aiba telecomanda lui.

| Violleta2022 a răspuns:

Se gasesc telecomenzi universale!

| mihai69 a răspuns:

Nu știam că Digi se ocupă cu vânzarea de televizoare.
Ai căutat peste tot pe net?
Dacă nu și nu, ia una universală.

| Sophieka a răspuns:

Nu are treaba Digi cu LG-ul dar poti cauta o telecomanda universala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista și telecomenzi universale. Am avut doua bucăți și nici una nu a fost greu de configurat.

| DrMihailoviciS a răspuns:

Deci telecomanda televizorului nu are nimic de făcut cu digi. Telecomanda a fost fabricata de către LG, iar dacă dvs sunteți la digi, sa știți ca ei nu pot face nimic, nu va vor da nici o telecomanda în schimb (doar în cazul în care nu va referiti la telecomanda reciver-ului).
Uitați cum faceți, mergeți la orice magazin cu electrocasnice și căutați o telecomanda UNIVERSALA. Va funcționa la orice tip de televizor.
Sper ca v-am ajutat, va susțin!

| GYO89 a răspuns:

Buna ai incercat pe eMag, eu am găsit pentru un Nei care nu e o marca chiar așa de cunoscuta, așa că pentru LG ar trebui sa fie, trebuie să cauți exact pentru modelul tau, in cazul meu are o eticheta pe spatele televizorului,
ex : neiws12345.
Noroc.