| ProX3n3T a întrebat:

Mi se restarteaza PC ul cand intru intr-un joc sau daca il joc putin, tin sa precizez ca ca imi mergea totul ok pana azi si temperaturile sunt perfect normale si acum ce pot face si de la ce poate fi problema?

3 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

HDD, SSD cu probleme, poate cpu sau gpu se incind prea tare, virus, erori la windows, poate fi orice, sursa, etc.

| Tudy000 a răspuns:

Trebuie verificate multe, incepand cu reinstalarea jocului unu la mana, apoi poti face un test de rezistenta la placa video cu Furmark (daca si atunci se restarteaza posibil sa fie ea de vina) scosi ramii de pe placa suflat putin si reintrodusi, poate si sursa daca e veche pierde curent si nu da destul la componente, iar daca treci de toate astea si toate sunt ok atunci ori e jocul de vina ori posibil sa se rezolve dupa o reinstalare de Win.
P.S Sa ai toate driverele la zi cel mai important fiind cel video si sa fi sigur ca temperaturile chiar sunt ok.

| popapopica a răspuns:

Un virus poate.