| Alasia a întrebat:

Miam pus teme pe LG KU990 folosind Theme Manager 3.2 si EFS Media Builder. dar la un momentdat, in instructiunile de pe internet scria sa apas yes si telefonul urma sa se reseteze. dar m-am luat dupa videoclip, si am apasat no. si temele pe care le pun pe telefon, nu apar peste tot. apar in meniu, in imagini proprii dar mai departe intra tema "Argint". Asa e la toate sau e problema ca am apasat no in loc de yes? si daca e ceva va rog sa-mi spuneti ce sa fac ca sa le fac sa apara pestetot (daca se poate). dau fundita raspunsului care functioneazabig grin

4 răspunsuri:
| nelu13 a răspuns:

Nu stiu ce instructiuni ai folosit. uite aici instructiunile dupa care am pus eu temele si merge f bine. sau poate nu a fost bun theme managerul pe care l-ai folosit. daca vrei iti pot da eu pe cel folosit de mine. BACKUP:

-in primul rand creati pe desktop un folder la care ii dati numele LGAPP
-acum deschideti programul EFS, fara sa conectati telefonul; vedeti o fereastra goala cu un buton in partea de sus "explore" pe care apasati.
-va aparea o fereastra mai mica pe care apasati cancel.
-fereastra voastra s-a impartit acum in 4 ferestre mai mici; in partea stanga jos aveti folderele din pc, iar in partea de stanga sus aveti folderele din telefon odata ce acesta va fi conectat.
-in partea de stanga jos cautati folderul LGAPP care tocmai l-ati creat pe desktop si dati click pe el astfel in cat sa fie selectat si in partea dreapta jos sa nu fie nici un fisier.
-acum puneti telefonul in "data mode" mergand in setari->setari telefon->conectivitate->mod de conectare USB->data mode; reveniti la ecranul principal.
-acum in EFS inchideti prima fereastra astfel incat sa ajungeti in ecranul principal acolo unde se afla butonul "explore"; apasati "explore" din nou si va va aparea din nou fereastra mica.
-acum conectati telefonul la pc si veti avea 3 secunde ca sa marcati casuta cu telefonul vostru si sa dati connect in partea dreapta jos. Daca va va zice ceva de porturi dati disconnect si iarasi marcati casuta si dati connect totul in 3 secunde.
-odata conectati veti vedea in partea stanga sus fisierele telefonului.
-asigurati-va ca in partea stanga jos este selectat tot folderul LGAPP care l-ati selectat mai devreme; daca nu e selectat, selectati-l.
-in partea dreapta sus dati click dreapta pe LGAPP apoi rename si dati-i numele TOTO.
-acum dati click dreapta pe TOTO si dati refresh
-acum apasati butonul DISCONNECT care se alfa sub fereasta stanga sus.
-conectati iarasi telefonul cum v-am explicat mai sus.
-acum asigurati-va iarasi ca in stanga jos este selectat foldeul LGAPP, mergeti in dreapta sus si dati click dreapta pe TOTO si selectati optiunea "read".
-acum programul va face backup la fisierele telefonului(vor fi copiate in folderul de pe desktop); dureaza aproximativ 40 minute timp in care nu umblati la nimica la telefon si il lasati sa isi faca treaba.
-dupa ce s-a terminat de copiat puneti intr-un loc sigur folderul de pe desktop in caz ca aveti nevoie de el sa puteti apela la fisierele lui.
-in EFS in drteapta sus dati click dreapta pe TOTO si redenumi-l ca si inainte LGAPP dupa care dati click dreapta pe el si dati refresh apoi disconect.

Instalarea THEME MANAGER:

-deschideti programul EFS, fara sa conectati telefonul; vedeti o fereastra goala cu un buton in partea de sus "explore" pe care apasati.
-va aparea o fereastra mai mica pe care apasati cancel.
-fereastra voastra s-a impartit acum in 4 ferestre mai mici; in partea stanga jos aveti folderele din pc, iar in partea de stanga sus aveti folderele din telefon odata ce acesta va fi conectat.
-in partea de stanga jos cautati folderul in care se afla "theme manager" care l-ati downloadat si dati click pe el astfel in cat sa fie selectat si in partea dreapta jos sa apara fisierele pe care le contine folderul "theme manager"
-acum apasati butonul connect si va va aparea iarasi fereastra aceea mica unde veti conecta telefonul ca si mai sus.
-in parea dreapta sus dati dublu click pe LGAPP ca sa il deschideti, apoi MEDIA, iar apoi SWF pe care il deshideti.
-aici veti gasi un folder cu numele "theme" pe care il deschideti; mergeti in fereastra dreapta jos si dati click dreapta pe fisierul "theme_bg2. swf" si dati write.
-in partea de stanga sus dati click pe inapoi pe folderul "swf" care va duce inpoi unde veti vedea in partea dreapta folderul "theme" si restul fisierelor.
-acum in partea dreapta jos, dati pe click dreapta pe "widget2. swf", "widget4. swf" si "nyx file"
si dati "write"
-dupa ce ati terminat mergeti in casuta din dreapta sus si dati un regresh la LGAPP.
-acum dati disconnect si telefonul se va restarta.
-acum puneti telefonul in "mass storange mode" tot asa cum l-ati pus pe "data mode" (e explicat mai sus)
-conectati telefonul la pc, intrati in my computer apoi pe card si copiati direct pe card folderul "Themes" din theme manager.
-dupa ce l-ati copiat dati click dreapta pe el, alegeti proprietati si apoi hide.Ascundeti folderul atat pe el cat si subfolderele.
-acum deconectati telefonul de la pc si selectati din telefon teme "Silver" apii reintoarceti-va la ecranul principal.
-acum apasati de 2 ori rapid tasta "c" dintre cele 2 taste de apel si va va afisa un meniu cu temele instalate pe care le puteti selecta; ca sa dispara meniul apasati de 2 ori tasta "c" rapid.

DACA VA RAMANE UN ECRAN GALBEN CU "LOADING" ATI UITAT SA REDENUMITI FISIERUL TOTO INAPOI IN LGAPP

| Nokitochikushi a răspuns:

Temele sunt contra'facute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat eu am reusit si imi merge ff bine telu si temele la fel cred ca e problema cu no inloc de yes mai baga odata to la fel si dai yes de data asta
winking