| DomnulFantastic a întrebat:

Mozilla sau Chrome?

Răspuns Câştigător
| LucianR a răspuns:

Salut! E ca si cum ai spune: dacie sau BMW?laughing recomand cu siguranta Chrome...

11 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Sa le...Eu am folosit initial Opera. Era acum vreo 6 ani browserul ideal pentru multi-tab-browsing. Deschideam vreo 30 de pagini si n-avea nici pe dracu. La un moment dat, a inceput sa se ingreuneze, da rau de tot, si asta cu windows reinstalat, deci nu asa de amoru timpului. Si trec eu pe Firefox. Toate bune si frumoase pana incepe sa aiba crash-uri Adobe flash player la ordinea zilei. Incerc eu Chrome, vreo doi ani toate ok acu a inceput Chrome sa aiba crashuri de pagina. Pica pagina, deja nu mai e legat de nimic. In plus se apuca cate o pagina sa consume ram, asa brusc, de nebuna si sper sa nu se supere nimeni dar cel mai frecvent pagina TPU si facebook face chestiile astea.

Acu pe de alta parte Chrome e singurul care comunica cu contul Google si cand ti-ai reinstalat windows-ul iti readuce nu doar bookmarks-urile din server ci incepe intr-un minut sa-ti instaleze si aproape toate extensiile pe care le aveai.

Dar crashurile de pagini, ca la balamucea. Si atunci ce sa folosesti sa fie bine?

| AccountDeleted a răspuns:

Firefox!

| Jipa95 a răspuns:

Chrome, deoarece este un browser mult mai bine optimizat decat firefox, nu necesita flash player ca sa te uiti la un amarat de clip video pe youtube, si are o interfata mult mai usor de folosit decat mozilla!happy

| RaduTN a răspuns:

Salut Motanule. Am vazut ca multi dintre voi stiu doar 3 browsere adica Internet Explorer, Google Chrome si Mozilla Firefox. Doar cele foarte cunoscute. Nu te-ai gandit ca sunt si browsere foarte bune dar mai putin cunoscute? De exemplu Maxthon Cloud. Nu ai nevoie de flash player ca sa vizionezi videoclipuri.Aspectul browser-ului este foarte bun. Este rapid. Am vazut ca la YouTube nu sunt probleme ca la browserele cu flash.

Link de descarcare:
http://www.maxthon.com/

Sper ca te-am ajutat ajutat. :-h
O zi minunata in continuare iti doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc Chrome de 5 ani si nu am avut probleme.

| SouLIce a răspuns:

Chrome dar pe pc-uri mai slabe aste mai ok opera sau mozilla

| StefanKogut a răspuns:

Chrome categoric!

| Expressions a răspuns:

Depinde de computer. Mozilla e bun pentru computere mai low end, pe cand Chrome e bun pe high end. (parerea mea).

| DomnulFantastic explică (pentru Expressions):

Serios? celalalt pc al meu e foarte mort si tot chrome merge bine

| DanielaFD a răspuns:

Eu folosesc Mozilla Firefox si imi merge foarte bine. Este super bun, pe cand Google Chrome se cam blocheaza. happy Dupa parerea mea. Alege si tu Mozilla :3 :* Bafta.

| Garoafe a răspuns:

Well... depinde, PC-ul meu ii high end si pe windows 7 chrome-ul mergea perfect. Acuma am windows 8 si ceva nu ii ok cu el dar merge super "laggy" pe un:

i7 4770
8gb 4ram
ssd
gtx 460

Chrome:
-Foloseste mai multe resurse
-II optimizat mai bine pentru diferite "aplicatii" web
-In caz de crash inchide doar pagina respectiva

Firefoxul ii exact opusul, dar este bun si el. Il folosesc in momentu asta pentru windows 8.

Întrebări similare