| Heureuse a întrebat:

Neata!
Am un laptop Asus si nu pot folosi tastatura din dreapta. Cand apas "num lk" se aude sunetul specific (nu am led pentru aceasta tastatura), dar cand apas nu functioneaza. Help ci câteva idei, mulțumesc! ????

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa tii apasat tasta Fn si intre timp sa apesi tasta NumLock.
Daca nu merge, cauta manualul laptopului (pe pagina producatorului) si citeste capitolul referitor la functionarea tastaturii.

| Heureuse explică (pentru Bula):

Mulțumesc! ????

| Heureuse explică (pentru Bula):

In manualul laptopului spune la fel „apasati fn + num lk/scr lk", dar in continuare ramane activat doar tastele de directie. Este posibil sa nu functioneze deloc?

| Bula a răspuns (pentru Heureuse):

Orice e posibil.
Foloseste o tastatura externa, cu mufa USB si ai rezolvat problema...winking