| dyanutza22 a întrebat:

Nimic lasati ca spuneti numai tampenii si nu-mi raspundeti!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Televiziunea nu are treaba cu internetul e separat, bagi cd-ul de instalare al modemului in pc si urmezi pasii pana termini, iar daca nu merge sa verifice netul sari pasul si il pornesti dupa ce finalizezi acel pas bine sau rau cum o fi.

| radu75 a răspuns:

Calculatoarele nu prea au instalat wireless pe ele, foarte rar au unele placa wireless. dar te poate ajuta un adaptor din asta si eu am modem in alta camera si merge http://www.emag.ro/adaptor-wireless-tp-link-usb-2-0-tl-wn721n/pd/EV272BBBM/

| pwp a răspuns:

Daca pui o intrebare normala la care stiu sa raspund te ajut... Daca pui una in bataie de joc raspunsul va fi pe masura!

| dyanutza22 explică (pentru pwp):

Am editato ca nu mi-o sterge!

| NevastuicAaA a răspuns:

Pai trebuie sa aiba si pc-ul wireless.
Daca nu are, cum ai vrea sa receptioneze semnalul?
Si cum nu ii merge televizorul?

| Seby90 a răspuns:

Se poate daca are semnal hd, internetul din pcul tau sa ii incetineasca viteza de receptie.

Iti trebuie un adaptor wireless (pe usb) sau o placa de retea wireless (pe pci). Chestia e, chiar daca renunti la cablu, ii vei provoca tatalui tau probleme anyways.

Ca se imparte semnalul.

| davenorris42 a răspuns:

Ia'ti un adaptor wireless...

| dyanutza22 explică:

Am cablul de la televizor prin internet! Si stiu ca wireless-ul e o piesa in calculatoare ca sa mearga internet-ul fara sa conectez firul, care o mai au si unele telefoane. Dar eu nu stiu ce trebuie sa setez mai exact pentru ca acea carte de la modem e la tata in camera unde eu nu ma pot duce pentru asa ceva! Daca stie cineva ce trebuie sa setez si vrea sa-mi spuna il rog sa scrie, restul numai umpleti de raspunsuri degeaba!

| Stoican_Petrisor_1990 a răspuns:

Placa de retea wireless instalata in PC, configurata la modemul wireless.
Si ce legatura are modemul cu televizorul?