| Mynu a întrebat:

Nokia n8 vs samsung omnia hd i8910? Care vi se pare mai bun si de ce? Craciun Fericit tuturor!

Răspuns Câştigător
| bodysun a răspuns:

Nokia n8 din punctul meu de vedere este mai bun.
1) tine mai mult bateria decat tine la Samsung omnia hdi8910
2) Nokia n8 are toate retelele compatibile:HSDPA 2100 (3.5G)
HSDPA 1700 (3.5G)
HSDPA 900
HSDPA 1900 (3.5G)
HSDPA 850 (3.5G)
GSM 900
GSM 1800
GSM 1900
GSM 850

3)are bluetooth v3, Samsung are v2
4)EDGE class 32, Samsung class 12
5) GPRS clas 32, Samsung class 12
6)sistemul de operare este mai nou
7)procesorul este mai rapid (680MHz)
8)camera de 12 mp, Samsung camera de 8mp
9)are blitz cu xenon, Samsung LED
Ca posesor de Nokia n8 iti recomand cu cea mai mare placere acest telefon. happy

2 răspunsuri:
| Mynu explică:

@bodysun
Stiu ca e un telefon bun pentru ca deja il detin.Dar am pus intrebare ca sa stiu daca ar fi bine sa fac schimb cu sora mea...sa-i dau ei Nokia n8 si sa-mi iau eu Samsung omnia i8910 HD.

| iesiacasa a răspuns:

Nokia n8 din cauza sistemului de operare e mai bon