| GabrielStefan a întrebat:

Notebook este ca un laptop? Adica te poti juca,asculta muzica, intra pe net.programe...etc multe functii?

Răspuns Câştigător
| HoratiuMaris a răspuns:

Da este ca un laptop, da te poti juca si toate alea doar ca si normal este mai slab ca un laptop deoarece e mai mic si ram-ul este mai mic, si placa video, si procesorul deci intr-un final este mai slab dar mai accesibil il poti cara dupa tine ca pe o tableta si da iti recomand o tableta mai bine happy. Sper ca ti-am fost de folos. Fundita? happy.

| laurentiu80 a răspuns (pentru HoratiuMaris):

Cersesti funda degeaba ...incurci netbook-ul cu notebook-ul laughing

4 răspunsuri:
| domandaniel a răspuns:

Hey hey, alooo, faceți o aluzie!

Notebook= laptop
Netbook= minilaptop

Pe notebook poți face ce faci și pe un pc, numai că e portabil, și are baterie.
Netbook-ul este pentru navigat pe internet, citit, documentări etc, și au și o autonomie de 9 ore la baterie.

Mai pe scurt PC = notebook

| habibita05 a răspuns:

Notebook chiar este laptophappy