| SkyEL a întrebat:

Nu ma lasa sa pun icoana de la My Computer in locul in care vreau s-o pun pe desktop. De fiecare data cand dau refresh icoana se muta la coada si in locul ei apare un spatiu gol. Cum rezolv?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Daca e Shortcut (Scurtatura), sterge-o, si afiseaza pictograma din

Start - Settings > Personalization > Themes.
Apesi pe Related Settings (in dreapta sus parca), apoi selectezi Desktop icon settings.
Bifezi ThisPC,
Apoi Apply si OK.

Afisand-o in acest mod, nu ar mai trebui sa o mute la coada.
Am avut problema pe sistemul de la munca, a functionat procedand astfel.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dă și tu pe desktop: view/auto arrange - dezactivat

| SkyEL explică (pentru sierra1):

E dezactivat, eu doar cu icoana de la my computer am problema asta restul icoanelor stau acolo unde le pun

| SkyEL explică (pentru NLS):

Da, a mers, multumesc!

| NLS a răspuns (pentru SkyEL):

Daca e Shortcut (Scurtatura), sterge-o, si afiseaza pictograma din

Start - Settings > Personalization > Themes.
Apesi pe Related Settings (in dreapta sus parca), apoi selectezi Desktop icon settings.
Bifezi ThisPC,
Apoi Apply si OK.

Afisand-o in acest mod, nu ar mai trebui sa o mute la coada.
Am avut problema pe sistemul de la munca, a functionat procedand astfel.