| Neverrrrrr a întrebat:

Nu ma prea pricep la instalarea windowsului, exista CD-uri cu W7 pe 32 biti si 64 biti separat sau selectezi 32 sau 64 cand instalezi windowsul?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da sunt cd-uri separate.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Raspunsul tau nu are nicio legatura cu intrebarea... lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt cd-uri separate dar sunt windows-uri de descarcat de pe unele site-uri care contin amble sisteme de operare, si pe 32 dar si pe 64(x86) biti. La acestea din urma ai de ales ce windowsu sa instalezi asa cum ai spus tu, prin selectarea 32 biti sau 64(x96) biti. Deci exista ambele variante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti explic si ce a vrut sa spuna CLCQ. Deoarece ai zis ca nu te pricepi la instalarea windows-ului, cand achizitionezi un cd cu windows, trebuie sa alegi pe cel de 64 de biti daca ai 4 giga ram memorie. Windows-ul pe 64 de biti citeste toti acei 4 giga ram sau mai multi, e cand win pe 32 de biti citeste numai 2, 88 giga ram din 4.

| CLCQ a răspuns:

Depinde ce cumperi, in functie de configuratia pc-ului tau, si da sunt versiuni separate. Poti gasi si versiuni in care iti selectezi ce vrei.