| NicusorYo a întrebat:

Nu stiti daca pot lucra de la 14 - 15 ani? Daca da stiti ceva potrivit prin Hunedoara?

Răspuns Câştigător
| cristicosmin2226 a răspuns:

Poti lucra sa imparti pliante la oameni de 2 ori pe saptamana, si castigi 5 miioane pe luna, sau mai poti lucra la o agentie de telefoane, gen Orange, Vodafone,; si castigi 7 milioane pe luna dar lucrezi de la 07 la 16:00. sper ca ti-am fost de ajutor

daca tot ti-am raspuns primul si team lamurit, imi dai fundawinking

5 răspunsuri:
| colorsofworld a răspuns:

Numai persoanele cu varsta de minim 16 ani au voie sa lucreze, si acestea doar part-time, cu acordul unui parinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti lucra la negru, daca are cineva nevoie de tine la anii astia happy Cu contract de munca, insa, se poate doar de la 16 ani.

| Danyel a răspuns:

Se poate...dar ceva mai simplu cu ar fi sa imparti pliante.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal poti lucra de la 16 ani iar de la 15 ani numai cu acordul parintilor. Numai bine!

| Reek54 a răspuns:

Si eu caut asa. dar in bucuresti