| vlad1994 a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg dintre Nikon Coolpix l810 si Fujifilm finepixS4000...va rog sa ma ajutati happy care este mai bun si de ce? dau funda happy

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Mai incape indoiala ca Nikon e superior?
Nu trebuie sa fii expert ca sa stii ca Nikon e cea mai buna firma in materie de aparate foto.
Comparand strict cele 2 aparate, Nikon are rezolutia de 16, iar Fuji-ul de 14, iar privitor la pret Nikon e mai scum cu 200 de lei.
Per total, eu iti recomand aparatul Nikon.Am si eu unul si sunt foarte multumita.

| vlad1994 explică (pentru pwp):

Dar daca ar fi sa comparam acelasi Nikon coolpix l810 si un Fujifilm finepix s4800 care are aceeasi rezolutie de 16 si are un zoom de 30X? care crezi ca ar fi diferenta? in afara de faptul ca Nikon are un nume bun in acest brend.happy

| vlad1994 explică:

Dar daca ar fi sa comparam acelasi Nikon coolpix l810 si un Fujifilm finepix s4800 care are rezolutie de 16 si are un zoom de 30X? care crezi ca ar fi diferenta? in afara de faptul ca Nikon are un nume bun in acest brend.happy