| brokeangell a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac cineva imi tot sparge parolele de la id-uri si facebook. cum poate? pentru ca acum imi schimb parola iar peste 5 minute mi-o afla

12 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Sincer, pe langa faptul ca tu trebuie ateaprat sa iti devirusezi calc si sau sa fi mai inventiv cu parolele iti recomand sa citesti urmatoarele articole scrise de mine:
http://www.tutorialepc.ro/......enger.html
http://www.tutorialepc.ro/fura-parola-de-la-id-ul-de-mess.html
http://www.tutorialepc.ro/lastpass-manager-performant-de-parole.html
si http://www.tutorialepc.ro/protectie-keyloggers-protejeazati-parolele.html
Daca ai sa respecti toate astea atunci 98% ar trebui sa nu mai ai probleme de genul.
Daca aceea persoana are acces fizic la calc tau atunci puneti parola pe userul de calculator.

| soul2soull a răspuns:

RECOMAND Comodo internet security are blocare la pachete fragmentate port scanner samd posibil ca sa te buseasca cu cain & abel si un simplu sniffer o porcarie totusi...ce smecherie este in a sparge o parola? care-i logica?

| KellyGreen a răspuns:

Schimba'ti id'ul sau profilul de facebook si cum ti s-a spus si mai sus incearca parole complicate si nu pune niciodata la facebook parola de la mess.

Răspuns utilizator avertizat
| AleGsZ a răspuns:

1.Bagati parole complicate gen: foaieverdesolzdepesteiamdatfundaluialegsz
2.Nu da click-uri si nu te inregistra pe site-uri suspecte.

| Andrei07565486 a răspuns (pentru AleGsZ):

Asa cum a zis si @AleGsZ, dar foloseste si caractere mai grele gen : tva32:daX44H?

| GabiiHaș a răspuns:

Pai pune si tu o parola mai dificila...
de exemplu: 1 brokeangell13045678
2 basescuceldepeurma
3 incepescoalarauimipare123123123

| just4funx a răspuns:

Downloadeaza un kaspersky total security 2012 si fa un full scanwinking garantez ca se va rezolva problema

| ioanionel a răspuns:

Daca poti reinstaleaza windows-ul si foloseste un antivirus bun, ai un virusel care te spioneaza si cum au mai spus si alti foloseste parole complicate, nu folosi aceiasi parola la mail si alte conturi foloseste mail de la gmail acolo vezi ultimul ip de la care sa logat si seteaza-ti nivelul de securitate la gmail. Nu primi poze si fisiere prin mess ci foloseste mail-ul. Apropo sa nu cumva sa iti instaleze windows-ul un "prieten" care sa iti instaleze si "viruselul".