| blonzyy a întrebat:

Nu stiu de unde sa downloadez driverele pentru pc.am instalat windows 7 ultimat e recent si nu am driver de la placa video si mai multe. nu am mai instalat drivere niciodata si nu ma prea pricep. plss help me. FUNDAA pentru cel mai folositor raspuns

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Dai click dreapta pe My Computer ->Manage -> Device Manager. Dispozitivele care nu au drivere iti apar cu semnul exclamarii galben. Dai click pe unul din ele, update driver si selectezi optiunea de cautare pe internet. Daca nu gaseste asa, descarci AIDA32, o sa-ti spuna exact ce model de componente ai in calculator. Pe urma dai cautare pe Google dupa driver pentru modelul respectiv. Exemplu de cautare: 'download driver nVIDIA fx 5500' ar trebui sa-mi gaseasca drivere pentru aceasta placa video. Odata descarcate driverele, le dezarhivezi daca-s arhivate si le instalezi lansand in executie fisierul Setup.exe. De regula asta trebuie lansat, mai sunt cazuri in care executabilul se numeste Install.exe. Succes!

1 răspuns:
| WR104 a răspuns:

Ce placa video ai? Ce sistem ai avut inainte? Cand ai cumparat pc ul ce sistem de operare avea? Un alt program util ar fi Driver Genius.