| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare de curiozitate... De ce nu se mai gasesc placi video... va aparea urmatoare generatie?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cum sa nu se mai gaseasca placi video? Uite-le aici: https://www.emag.ro/placi_video/sort-priceasc/c

| XYZ02 a răspuns:

Salut stock-ul de placi video a devenit limitat din cauza minerilor de ethereum care au "RAS" toate placile video AMD RX 580 si 480, astfel piata cumparatorilor de AMD s-a indreptat catre cea nVidia.

Acum nu mai poti cumpara nicio placa video GTX 1060 si RX 480/580 la un pret normal de 200$-250$.

| Departure a răspuns:

Cum nu gasesti? Uite-te pe PC Garage, Emag, Service-uri si magazine IT locale... Sunt garla. Pana si pe la Altex sunt ceva... Si tehnologia placilor video progreseaza constant, nu face vreun salt. Apar constant placi video noi dar nimic major peste ce a fost inaintea ei.