| anonim_4396 a întrebat:

O întrebare pentru electricieni:. Am o provocare atipică:
Trebuie să prelungesc un cablu electric subacvatic.
Doza de legătură se va afla la adâncimea de 20 metri sub nivelul apei dintr-un puț.
Legătură nu trebuie să ocupe mult loc pentru că țeavă puțului are 15Cm.

Totuși caut o soluție tehnică profesională! Nu improvizații!
Caut o rezolvare la care un fabricant de echipamente să își asume răspunderea că acea doză cu gel rezistă în mediu subacvatic ani de zile la adâncimea de 20 metri.

Așa o conservă cu smoală sau sacâz in ea poate face oricine doar că mie îmi place sa presteze servicii de cea mai buna calitate cu produse la care sa am acte hârtii că acel produs a fost fabricat special pentru a fi folosit în acel scop pentru care îl fabricantul lui își asumă răspunderea

Nu îmi sugerați soluții sa cumpăr din agharta America antlatida India China... Ci am nevoie de un răspuns exemplu:
Uite are la Dedeman in stoc poți să te duci azi acum sa îl cumperi din magazinul x

Muktunesc

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste Mestrapol (ceara epoxilica din 2 componente + eventual intaritor). La nevoie, poti face si o protectie suplimentara de rigidizare din panza din fibra de sticla.
SIGUR rezista la apa, in timp, la presiune si chiar la lovituri mecanice.