| remus a întrebat:

o zi buna tuturor si,, SARBATORI FERICITE"
va rog cine stie ce sa intimplat la PC meu, apare o fereastra in care scrie MALWARE DOCTOR... cum pot sa fac sa dispara definitiv?
va multumesc mult!

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca dai mai multe detalii, te pot ajuta.
"Malware" inseamna dereglare, functionare defectuoasa. "Doctor" inseamana tot doctor...
Daca asi sti ce inseamna la tine "..." (adica restul mesajului afisat) si in ce context se afiseaza, atunci ti-as spune si cauza posibila si remedierea. thinking

| psiholoaga a răspuns:

Ai virus. Iti trebuie un antivirus cu licenta, unul bun, care sa si scoata, nu doar sa te anunte ca ai... Sau suna un prieten bun la calculatoare si cu un antivirus in colectie. Daca variantele astea pica, formateaza si reinstaleaza-ti windows-ul. Retine ca daca scoti pe cd-uri, apoi reinstalezi (filme, jocuri, muzica), poti sa bagi la loc virusul. Si de la capat...

| remus explică:

Scrie; You are uneregistred version of Malware doctor. The uniregsterd version DOENS NOT heal infected files if thery are discovered. Register Malware doctor in order to proiect yur computer

| psiholoaga a răspuns:

Aham. Ai un antivirus fara licenta. Si te tot bate la cap, spunandu-ti sa te inregistrezi sa cumperi licenta si dupa, il poti folosi. Ca sa scapi de asta, vezi in control panel, add/remove programs si scoate-l. Insaaa, ar trebui sa iti pui alt antivirus in loc, nu iti lasa calculatorul descoperit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-ti un AVG free
http://www.filehippo.com/download_avg_antivirus/

| Beeline a răspuns:

Ai mancat un virus/spyware/malware etc.
Eu recomand asa:
1 - In Control Panel - Add remove programs - dezinstaleaza programele pe care nu le folosesti si sunt suspecte, se cheama toolbar, free, antivirus, antispam, detector etc.
2 - Ia CCleaner de aici: http://www.ccleaner.com/, instaleaza-l si ruleaza curatand hardul apoi registry.
3 - ia-ti un antivirus free si foarte bun: http://download.kappa.ro/action__file/id__6132, instaleaza-l si uita de el.
4 - Ia si ruleaza Spybot: http://www.safer-networking.org/en/ownmirrors4/index.html

Am salvat foarte multe calculatoare cu aceste 4 metode.
Succes!

| alexandra_3590 a răspuns:

Schimbal...laughingrolling on the floorlaughing

| anonim a răspuns:

Tocmai te-ai pricopsit cu un virus, si va fi foarte greu sa scapi singurel de el. cel mai bine este sa chemi pe cineva care sa te ajute sa-l scoti.chestia asta iti apare de cate ori deschizi o pagina de internet, asa-i?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va merge task manager, mai nimik...intra pe metalfan.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S eu am patit acelasi lucru

| claudya a răspuns:

Procura-ti NOD 32 cu licenta... daca nu reusesti te ajut eu...