| anonim_4396 a întrebat:

Oare se poate schimba ip-ul fara problema?
eu asa cred dar sa nu stie nimeni de unde sunt legat eu oare e ILEGAL

5 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Nu mai stiu exact cum functioneaza rooting-ul la dialup, am scapat de el ( slava Domnului! ) de ceva vreme, dar tin minte ca de fiecare data cand te conectai aveai alt ip. Daca nu se mai intampla acum poti cauta pe net un proxy gratuit, iti setezi browserul si ai rezolvat problema. Alegeti de aici un server proxy, ai de unde alege smile.gif dar e posibil sa nu mearga toate asa ca incerci cateva, il setezi in browser la "options > connection > LAN setings > proxy server" dupa ce la-i setat verifica undeva daca merge serverul respectiv, preferabil aici whatismyip.com macar vezi si daca s-a schimbat efectiv peacefingers.gif

| radu75 a răspuns:

Uite si adresa http://www.aliveproxy.com/

| radu75 a răspuns:

Aici verifici daca merge severul respectiv http://www.whatismyip.com/

| Annitu a răspuns:

Aş vrea şi eu :-s

| mihai_6493 a răspuns:

Ma gandesc ca te intereseaza in browser. Am sa-ti dau copy de la un alt raspuns de-al meu: Instaleaza Firefox, instaleaza programul Tor, configuraeza programul Tor, instaleaza add-onul pentru Firefox "Torbutton". Detalii de configurare si folosire gasesti pe siteul fiecarui program. Asta e cel mai bun mod de a schimba IP. Daca vrei anonimitate mai serios, ia si instaleaza si Vidalia (pentru cache). da-mi fundita si, daca ai nelamuriri, intreaba. bafta! PS: ce zice tomcruise e degeaba, se vede prin el.