| CryStAll_7863 a întrebat:

Ok, am si eu o intrebare. laptopul meu se inchide asa din nimic dupa un timp. Ce are? AJUTOR! FUNDITA!

4 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Principalul motiv este supraincalzire. Ai 2 metode la dispozitie. Curatal de praf cu aer comprimat (la vulcanizare) dar nu pune gura furtunului la fante, pentru ca iti va sufla totul inauntru. Daca poti sa il desfaci e mai bine. A 2 a varianta, trebuie sa schimbi pasta termica de la procesor/placa video. Este mai complicat dar nu imposibil. Succes.

| JaJe a răspuns:

De obicei se intampla din cauza prafului acumulat in ventilator, iti recomand sa cureti ventilatorul de la praf cu aer comprimat, si o sa functioneze ca inainte.

| Ady3835 a răspuns:

Ai o problema si pcul tau incearca sa se racoreasca putin! Procesorul se incalzeste si e foarte normal sa se inchida pentru siguranta lui. E bine ca se inchide ca sa nu se arda. dar mai bine ar fi sa iti cumperi o masutza cu coolere in jur de 30 -40 lei... si vei avea racire

| romiina a răspuns:

Pai.mie mi se inchide asa pentru ca se incalzeste prea tare. Pentru a nu se mai inchide, lasa'l pe 2-3 carti ca sa poata 'respira' :d. Funda?puppy dog eyes