| tonyc7 a întrebat:

Orice conexiune la net ( pe laptop) prin Wi-Fi se plateste? Sau Wi-Fiul e gratuit oriunde?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

NLS are dreptate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Daca te conectezi la Starbucks la wifi nu îți cere nimeni bani

| NLS a răspuns:

Tocmai ca nu e gratuit oriunde, e gratuit doar in unele locatii, de obicei prin restaurante, cafenele, incintele facultatilor, si alte institutii si spatii publice.

In rest, e "gratuit" la tine acasa. Adica daca ai un abonament la net, platit.

Gratuit e doar cand vecinul tau e foarte marinimos, aveti casele lipite, si iti da parola, sa il folosesti si tu, nedorind nimic in schimb.

| ReddY25 a răspuns:

Nu chiar e gratuit