| marianamay a întrebat:

Orice tastatura este compatibila cu orice calculator?

11 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca are mufa USB sau PS2 este compatibila 100%

| JustCosmin a răspuns:

Da, orice tastatura cu mufa PS2 este compatibila cu orice calulator care are port PS2. Orice tastatura cu mufa USB este compatibila cu orice calculator ce are port USB.

| SasNetRomania a răspuns:

Evident majoritatea tastaturiilor sunt compatibile in afara de cele bluetooth, daca la pc nu ai bluetooth...

| CălinPL a răspuns:

Depinde de mufa de la tastatura si calculator

| Bogdanovici24 a răspuns:

Da

| dantomescu78 a răspuns:

Da normal...

Exista tasturi prin usb si ps2 si orice calculator are aceste intrari. Legat de tastatura uite una "cu de toate": http://bit.ly/1ezBpI9

| HaLLuc1NogeN a răspuns:

Da,pentru ca orice calculator are USB sau PS/2

| pзαch a răspuns:

Depinde. Oricum, daca vrei sa-ti iei o tastatura noua pentru calculator si nu vrei sa te complici trebuie sa iei una universala.

| UIV27 a răspuns:

Da. Numai nu alea pentru tablete si sa aiba usb sau din aia lalta de bagat in spate

| AlexandraLarisa1890 a răspuns:

Daca are mufa USB sau PS2 este compatibila

| Andrei_Mihai_1998 a răspuns:

Da...cu USB normal...