| ricoset a întrebat:

Pareri HTC m8? de la cei care il au? se incalzeste in jocuri sau ceva? recomandati? astept pareri, doresc sa achizitionez acest device in 2 saptamani, multumesc

33 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

M8 are un singur concurent pe piata la ora actuala : LG G3.

Asta ar trebui sa spuna tot...

| ricoset explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Astept pareri cat mai detaliate va rog, am auzit ca la camera sta mai prostut

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru ricoset):

Ai auzit ata pe dos happy Camera are 4mgpx REALI! de fapt camerele, ca are 2.Si una in fata.Foloseste tehnologie UltraPixel care face pixelul sa fie cu 300% mai mare decat un pixel normal. Face poze perfecte in comparatie cu orice S de la Samsung sau orice alt Iphone.

Dar nu ti-l recomand! Deloc! Habar nu ai cu ce se mananca aceasta tehnologie din moment ce nu stii nimic despre una dintre cele, daca nu chiar cea mai avansata camera foto pentru mobile!

I-ati linistit un S5.HTC M8 nu este pentru tine!

E ca si cum ai da o mitraliera de ultima generatie unui bebelusi!

| ricoset explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Nu am zis ca nu stiu sa-l folosesc, am zis asta din ce am auzit pe internet, pe youtube etc. Poate ma insel, nu l-am avut telefonul sa vad daca intr-adevar face poze slabute, am zis din ce am auzit, in momentul de fata detin un Note 3, se merita sa trec pe un M8?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru ricoset):

Daca nu il folosesti numai pentru jocuri, cu siguranta!

| ricoset explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

De fapt asta am mai intrebat si nu mi-a raspuns nimeni la acea intrebare, daca se merita sa trec de pe note 3 pe m8, imi place m8 ca are soft optimizat mai bine ca Samsung, si acel design din aluminiu, decat plasticul de pe note 3.

| hp8510p a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

Cred ca nu stii despre ce vorbesti.Camera este PRAF! Pozele ies acceptabile dar filmeaza Full Hd cu o calitate foarte proasta, parca ar fi filmat 480p.S5-ul are cea mai avansata camera pusa pe vreun telefon vreodata.Si de ce sa-si ia S5? Te-a uimit hardware-ul lui? Un telefon bun nu inseamna doar procesor, ram si chipset video bun...HTC-ul este din aluminiu, difuzoare stereo pe fata de buna calitate, interfata Sense nu este incarcata de aplicatii de rahat preinstalate ca la Samsung.Cum adica HTC-ul nu e pentru el? Este vreo arma de distrugere a lumii?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru ricoset):

Am inteles! Vroiam doar sa spun ca este o bijuterie de telefon.Si sa-l cumperi doar pentru jocuri e ca si cum ai Lambo in parcare dar te dai cu bicicleta happy

De incalzit tot se va incalzii la un moment dat.Dar nu va produce probleme in acest sens!

Cat despre butoanele haptice nu prea ai cum sa le atingi din greseala, ecranul fiind imens! Pe langa asta e nevoie de double-tap pentru a iesi din joc.Chiar daca iesi din greseala, tehnologia folosita in M8 iti permite sa reintri in joc si sa reiei exact de unde ai ramas. Fara loading si alte lucruri asemanatoare.

| ricoset explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Si eu am inteles ce ai spus, si da stiu ca ai dreptate in legatura cu performantele acestui device M8, nu exista timpi de loading, sistemul e bine pus la punct, iar specificatiile sunt mari, intrebam ca un amator ce doreste sa-si achizitioneze acest M8, da o sa imi descarc niste jocuri, la unele jocuri am inteles de pe internet ca dispar aceste butoane virtuale la unele nu, nelamurirea mea era sa nu le apas din greseala la jocurile care aceste butoane nu dispar. Zici ca la acele jocuri daca apas neintentionat aceste butoane se foloseste double tap? Interesant.Atunci daca e asa, in 2 saptamani il voi lua!

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru hp8510p):

Dupa ce ai detinut S5 si l-ai combinat pentru un M8 atunci sa vi sa-mi spui mie ca nu stiu despre ce vorbesc!

Nu aberati in necunostiinta de cauza doar pe baza supozitiilor si review-rilor de pe net!

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru ricoset):

Bafta! Daca stii cum sa-l folosesti o sa fie prietenul tau cel mai bun din buzunarwinking

| ricoset explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Nu am zis ca nu sti despre ce vorbesti, chiar am si zis ca ai dreptate, S5 nu am avut si nici nu cred ca voi avea, m-am saturat de plastic, o sa trec pe M8. Spune-mi te rog ca nu prea am inteles, in jocuri chiar exista double tap pentru butoanele virtuale daca apas din greseala?

| ricoset explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

A,scuza-ma credeam ca pentru mine e acest comentariu laughing!

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru ricoset):

Da! Pe langa asta, in functie de cat de noua e aplicatia instalata, butoanele haptice se vor dezactiva de la sine.Iesirea din aplicatie se va face printr-un gest sau miscare a telefonului prestabilita de catre tine!

| ricoset explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Interesant, vorbesti din ce ai citit pe internet sau din experienta cu telefonul?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru ricoset):

Nu stiu, tu ce zici?

| hp8510p a răspuns (pentru ricoset):

Deci ai Note 3 si vrei sa treci la M8? In locul tau as pastra Note 3-ul.Si daca nu-ti place plasticul de pe el poti sa iei o carcasa din aluminiu ca asta http://www.casefanatic.com/......etal-case/

| ricoset explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Din experienta cu telefonul, zic si eu happy

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru ricoset):

Ma bucur ca te-am luminat! Desi eu acum vreau sa-l dau pe un Blackphone laughing Dar asta e partea a doua...

| ricoset explică (pentru hp8510p):

Frumoasa carcasa dar nu am de gand sa dau 200 de lei pe o carcasa, vreau sa trec pe ceva nou, si M8-ul m-a,, cucerit,, prin designul lui si prin tot ce ofera, rostul acestei intrebari este daca merita, de ce merita, si ce ofera acest telefon. Multumesc

| AlexL28 a răspuns:

Prostii!
LG G3 e cel mai bun de pe piata!
camera-cel mai rapid autofocus pus vreodata pe un mobil, si chiar daca claritatea este mai buna la S5 diferenta este prea mica ca sa conteze, plus ca are stabilizare optica
hardware-cel mai bun la momentul actual disponibil worldwide
software-cel mai rapid si mai frumos UI din cate a facut LG pana acum
screen-perfect 2k resolution, 5.5 inch intr-un corp in care HTC au bagat 5 inch
sunet-cel mai clar si cea mai fidela redare audio, fara distorsiuni, nu e cel mai zgomotos totusi
design-imita perfect aluminiul fara sa adauge greutate inutila in plus
functii-cred ca e telefonul cel mai avansat cand vine vorba de functii, smart keyboard si KnockCode sunt pur si simplu minunate, iar Smart Notice la fel daca ai conexiune permanenta la internet
PRET-2700 lei la o luna de la lansare, pret pe care Samsung il pastreaza desi au trecut 4 luni, si pentru ce? S5 e cel mai slab flagship de anul acesta si cel mai putin avansat

Life's Good

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru AlexL28):

Domne` offtopic.Aici nu era vorba despre care e mai bun.Omu` vroia sa stie daca merita M8 sau nu.

Raspunde-i scurt la subiect sau nu te baga in seama degeaba!

| AlexL28 a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

Ontopic
Eu zic ca nu, e alegerea lui, dar chiar daca e foarte rapid, nu se merita, mai ales la jocuri, pe un G3 experienta de gaming e mult mai buna datorita ecranului mult mai clar si mult mai mare

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru AlexL28):

Dupa cum am zis si in alta postare.M8 are un singur concurent pe piata : G3

Acum ce face unu nu face altul.E legea compensatiei! Nu le putem avea pe toate happy

| AlexL28 a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

Ai dreptate, am vazut si postarea aia, dar eu stiu pe de rost toate cele 4 flagshipuri de anul asta si sincer, singurul avantaj pe care il vad la M8 e ca e mai rapid in meniu...

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru AlexL28):

Mie imi plac camerele si sistemul de a procesa imaginea in mod separat happy

| AlexL28 a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

Inteleg si respect asta, fiecare cu parerea luiwinking
Cu exceptia fanilor Samsung, parerea lor e gresita mereu laughing

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru AlexL28):

Clar! laughing

| PandeleanuCosmin a răspuns:

HTC m8 este foarte buna ia-ti-l

| Popa_Georgel_1982 a răspuns:

Este foarte bun nu se incalzeste eu zic sa til iei am si eu si este foarte bun iatil

| ricoset explică (pentru Popa_Georgel_1982):

In jocuri dispar butonasele? se pasa accidental? asta mi sa nu imi fie vreo problema..sa nu le apas din greseala

| hp8510p a răspuns (pentru ricoset):

Da...dispar si in jocuri si cand te uiti la un film

| ricoset explică (pentru hp8510p):

Dar nu la toate jocurile