| AkaM4A1 a întrebat:

PC ul mi se reseta dupa 5-10 min de la pornire, nu avea temperatura mare CPu (25°) l am stins iar acum nu mai porneste monitorul, PC porneste dar nu se vede nimic, si la butonul de pornire licare un led albastru...

7 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Daca ai doua placute ram pe placa,scoate una din ele! daca tot nu se vede, inlocuieste-o cu cealalta.
Daca tot nu ai nici unrezultat, atunci nu poate fi decat placa video! scoate placa video si baga mufa de la monitor direct in placa de baza, daca nici asta nu merge, ..atunci e cablu video de la monitor!
succes!

| dannyel86 a răspuns (pentru mudokins78):

Daca are o singura placa de memorie ram, nu e exclus ca tocmai ea sa faca probleme.

| mudokins78 a răspuns (pentru dannyel86):

La asta m-am gandit dupa ce am dat raspunsul! Ai dreptate.

| ziftode a răspuns:

NU exista temperatura de 25° la un CPU de calculator, pur si simplu nu exista, hdd-urile de exemplu au 35-40°
ia CoreTemp: http://www.alcpu.com/CoreTemp/
si uita-te la temperatura fiecarui core, e clar ca senzorul de temperatura principal al procesorului e incorect

in alta ordine de idei, 90% ca problema ta e generata de sursa, nu de temperatura procesorului, incearca cu alta sursa, iar daca ai o placa video cat de cat mai rasarita, un procesor cel putn i5 sau 2 hdd sau mai mult, NU LUA SURSA SUB 150lei, NU FACE FATA LA CALCULATORUL TAU.

| Laur195 a răspuns:

Vezi sa nu fie de la placa video, daca ramii nu au nimic, ti-au explicat baietii mai sus

| IMihaitza a răspuns:

Deconecteaza, butonul de restar (nu cel de pornire) am patit si eu la fel, daca tot asa face e sursa,

| paulmafteipornaches a răspuns:

Dai 2 pumni ca sa isi revina