| ElenaGilb3rt a întrebat:

Pe care sa-l aleg? Motorola Flipout, Lg optimus one sau samsung galaxy gio? Va rog si cu argumente la raspuns! Funda+vot!

8 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Motorola Defy
Este mult mai performant ca cele 3 date de tine si este si rezistent la apa! Funda? big grin

| TheSpecialOne a răspuns:

Nu stiu dar nu iti lua Flip ca Motorola e firma de 2 lei si se strica rapid in general dar si cu baz-bazul acela de sina...

| niNNu a răspuns:

Samsung Galaxy Gio :
E cel mai nou
Are ecranul de 3, 2(si LG)
Are si ce-a mai mica greutate. si multe altele. Deci Samsung Galaxy Gio.

| AlicePotato a răspuns:

Lg optimus 1! merita. face screenshot, si o mare majoritate a jocurilor de pe android sunt ca ale iphonului.iti poti lua din android market cu 2 lei(exista gratis si pe bani)o tema ca a iphonului,si vei uita ca ai un LG, vei crede ca ai un iphone! merge ff repede, youtube merege super. facebook si mess sunt uimitasi e forte foarte rezistent.cu husa arata cool.asa ca daca iti iei, o sa iti placawinking

| CrIsTiAn_1798 a răspuns:

Eu as zice Lg Optimus One pentru ca are un design frumos,are aplicatii, jocuri, si multe altele.Eu mi-am dat cu parerea, nu cersesc fundita!

| Widiach a răspuns:

Salut! Pentru ca doar dupa nume nu le cunosteam, le.am cautat pe fiecare in parte pana cand am reusit sa le gasesc pe acelasi site. Asa mi.a fost mai usor sa imi fac o parere care, sper eu, sa te ajute in alegerea facuta.

Motorola Flipout - http://www.gsmarena.com/motorola_flipout-3271.php
Lg Optimus One - http://www.gsmarena.com/lg_optimus_one_p500-3516.php
Samsung Galaxy Gio - http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_gio_s5660-3741.php

O sa incep direct cu opinia mea, care consta in ahizitionarea Motorolei. Desi ecranul are dimensiunea mai mica decat a celorlalte doua ( 2.8 inci fata de 3.2 a celorlalte), eu spun ca bate LG-ul si Samsung-ul pentru ca, pe langa touch-ul cam la fel de bun cu celelalte, are in plus si tastele QWERTY, care pot fi simultan folosite cu atingerea ecranului. Felul in care sunt "ascunse" in spatele ecranului mi se pare interesant si clar ceva special. Ma refer ca sigur vei iesi in evidenta cu el intr.un spatiu public sau chiar in grupul tau de prieteni.

Ajungem la memorie, acolo unde iar le bate, avand pe langa 150 MB storage, 512 MB RAM, si 512 MB ROM. GPRS-ul si EDGE-ul au iar o clasa mai mare (12) iar camera este aceeasi, in toate cele 3 cazuri (3.15 mp.). GPS-ul este nelipsit in toate cazurile, iar in jocuri si aplicatii JAVA, cele trei telefoane sunt la fel de darnice cu utilizatorii lor.

In final, nu ar fi corect daca nu as observa si capitolul la care FlipOut-ul pierde, adica bateria. Li-Ion putin mai mic decat celelalte, te face sa vorbesti in continuu doar 6 ore fata de cele 8 si 10 ale rivalilor, insa, ramanand intre noi, cred ca dupa 6 ore de vorbit cu vreun iubit se poate gasi o priza la care sa il incarci. Cat despre rezistenta ei in cazul in care nu e folosit, sunt sigur ca 365 de ore sunt de ajuns ca sa il tii fara sa ii faci cunostinta cu priza;)). A da, sa nu uit...Si pretul este mai mic decat decat al celorlate doua, asta in caz ca vrei sa iti ramana bani de un suc in caz ca prietenul ramane in pana...;)) Astept sa imi spui ce ai ales pana la urma. O vara placuta!

| MinniePearl a răspuns:

Samsung galaxy gio rocks! E super mama are si merge si bine,bateria tine mult, camera are 3, 15 megapixeli, aplicatii super ce sa mai zic E SUPER!

| aligeo50 a răspuns:

Lg-ul e mai bun...:X