| ReignForest a întrebat:

Pe laptop am un pătrat d-ăla cu care poți să miști mouse-ul pe ecran.Dar s-a stricat, nu știu cum să explic(vedeți poza https://www.imagebam.com/view/ME8CQPU ), iar partea aia e umflată(spre exemplu partea aia unde trebuie să apeși dreapta, eu folosesc mouse).De la ce să fie?

1 răspuns:
| marin1988 a răspuns:

Te referi la touchpadul de la laptop. Acolo unde e click dreapta pare că a suferit un șoc mecanic. Ori a căzut ceva pe laptop, sau a fost lovit cu ceva, că se vede că e spart. Din cauza asta și umflătura respectivă.