| LisaJulie a întrebat:

Pe Messanger la unele persoane îmi pare criptare end-to-end și nu pot trimite mesaje și nici acele persoane nu imi pot trimite deloc! Ideea e ca la unele persoane apare criptare end-to-end și se pot trimite mesaje iar la altele nu apare deloc chestia asta! De ce nu pot trimite mesaje la unele persoane unde apare criptare end-to-end și la unele pot? Cum rezolv problema asta?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La setari ai posibilitatea sa scoti criptarea, unde este.

| LisaJulie explică (pentru Bula):

Am încercat nu merge

| LisaJulie explică (pentru Bula):

Nu știu de ce imi apare asa la unele persoane și la altele nu!

| Hyperion7 a răspuns:

Mess a cam devenit o epava...
Nici apelurile video nu sunt pe deplin funcționale.

| VoidEternal a răspuns:

Toate mesajele sunt criptate end to end. Dar mesajul îți apare doar la conversațiile noi. E o notificare. Dacă ștergi o conversație și apoi scrii din nou aceleași persoane îți va apărea notificarea de conversație criptata. Rolul notificării este să îți ofere încredere că Facebook nu îți poate citi mesajele. Nu ar legătură cu posibilitatea de a trimite sau nu mesaje cuiva.

| ReddY25 a răspuns:

E de la Zuckerberghappy

| LisaJulie explică (pentru ReddY25):

De când a schimbat Facebook cu Meta s-au schimbat multe

| LisaJulie explică:

Oare de ce este asa?