| ed23tm a întrebat:

Pentru a juca Crysis la setari maxime ai nevoie de un calculator super-performant?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Ca sa joci la detalii maxime citeste recommended system requirements. http://en.wikipedia.org/wiki/Crysis#Development

Cam ce scrie acolo la recommended ar putea sa fie definitia pentru calculator "super-performant"(cel putin pentru. anii 2007-2008).
Asta ca parte hardware ziceam...ca parte software obligatoriu sistem de operare Windows Vista/7, mai degraba 7. Grafica DirectX 10 nu vezi in XP!

Ca sa fii mai sigur, viziteaza http://canyourunit.com (vei fi nevoit sa instalezi un plugin ActiveX la IE sau applet pentru. Java Runtime Environment ca sa poti utiliza site-ul)
E un site care iti analizeaza sistemul si determina pe unde se situeaza calculatorul tau in cerintele jocului.

1 răspuns:
| Dangero5 a răspuns:

Cerinţe minime:
OS - Windows XP or Windows Vista
Procesor - 2. 8 GHz sau mai rapid (XP) ori 3. 2 GHz sau mai rapid (Vista)
Memorie - 1. 0 GB RAM (XP) sau 1. 5 GB RAM (Vista)
Placă Video -256 MB
Memorie Hard Disk Ocupată - 12GB
Placă Video - DirectX 9. 0c compatiblă

Cerinţe recomandate:
OS - Windows XP / Vista
Procesor - Intel Core 2 DUO @ 2. 2GHz sau AMD Athlon 64 X2 4400+
Memorie - 2. 0 GB RAM
Video - NVIDIA GeForce 8800 GTS/640 sau asemănător

Vezi ce ai tu şi compară! După părerea mea nu îţi trebuie un PC foarte performant! Sper că am fost de folos! Baftă!