| Gheorghe_Alexandru_1997 a întrebat:

Pentru gaming: Ps4 sau un PC monstru cu un fx 8350 si un vapor-x 7970 si 16 ram 1866?

11 răspunsuri:
| MrSpooky a răspuns:

As alege pc-ul dar eu as alege in loc de fx-u ala un i7 de ultima generatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine este PC-ul.

| Gabi05 a răspuns:

Pc-ul e de "libertate", adica poti sa te joc/vezi filme/stai pe mess/pe facebook/pe TPUlaughing, ceea ce nu pai face si pe consola.

Acel pc monstru care zici tu, din prima mi-am dat seama ca e dezechilibrat total.

Daca vrei sa te ajut lasa bugetul.Si rezoluia moniorului.

Ps:fx8350 nu merita 200lei in plus fata de 8320 care face acelasi lucru.

I7 nu e procesor de gaming asa cum il enumera cineva de pe pagina.

Daca ai buget generos si pe cineva care sa te indume catre ceva echilibrat, aunci ai un pc sa te tina 5ani.

| Me2 a răspuns (pentru Gabi05):

Can am vazut ce spui, ca fx 8350 + 7970 e dezechilibrat, mi-a venit ceva in minte, pe langa cei 2 mari consumatori, o sursa de 60 lei? rolling on the floor

| Me2 a răspuns (pentru Gabi05):

A,inca ceva, eu nu intervin la aceasta configuratie, pentru ca acest copil a pus inca 25 de intrebari la fel, deci nu o sa cumpere nimic. pierdem vremea

| Gabi05 a răspuns (pentru Me2):

Sa fie sanatos daca nu cumpara nimic, sunt aici sa dau sfaturi, daca vrea sa ia bine, daca nu "pa si la revedere"

| MrSpooky a răspuns (pentru Gabi05):

Poate nu o fi un procesor de gaming, dar ciudat e ca acest procesor domina la categoria gaming, nu crezi?

| Gabi05 a răspuns (pentru MrSpooky):

Dar nu procesorul conteaza in gaming, ci placa video, dar sunt niste criterii dupa care faci un pc, si cel mai important e sa il echilibrezi.

Daca fx8350 domina la categoria gaming, atunci fx8320 ce face, ca fx8350 e de fapt un fx8320 tunat.

Cat despre asta cu domina, nu e chiar okay, deoarece tabara albastra in gaming e peste fx, nu cu mult dar e.

| mickeyMT a răspuns:

Si eu te sfatuiesc sa mergi pe PC. Daca vrei "monstru" intra pe http://www.ibuypower.com/home.aspx si vezi cam cum sunt preturile, si configuratiile. Ai acolo toate soiurle de "monstrii" pe care cineva si le-ar dorii.
Multa bafta!

| ƳourMind a răspuns:

Ma stiu ca parerea mea conteaza intr-o mica masura dar eu te-as sfatui sa-ti faci un Pc "monstru" asa cum il numesti tu.
De ce?
Poi as alege pc-ul deoarece pe pc poti sta cam vreo 5 ani dupa care ii faci un upgrade sa fie mai modern ca na ajungem in 2018 dar un ps4 poti sa il tii doar vreo 5-7 ani durata medie de viata a unei console.Deci pe mine m-ar influenta foarte mult durata de functionare.
Bafta!

| GrepolisKing a răspuns:

Depinde de fiecare
Pc-ul dupa parerea mea