| IAmAlex a întrebat:

PLEASE HELP! Salut TPU, am si eu o problemă. Am făcut niste setări să pot scrie cu diacritice (ă, î, ț etc), si ca să pot pune caciula la "a" de exemplu, trebuie sa apăs ctrl+alt+a, eh, dacă vreau să îl fac pe "s" cu virguliță nu pot, din cauza unui program numit Gyazo, pentru făcut screenshot, fiindcă el foloseste deja combinația asta de taste si nu imi merge decat daca apas ctrl+alt+shift+s dar il face asa :Ș si nu îmi convine... Chestia e, ca am dezinstalat programul dar cred ca a ramas in registrul calculatorului, sau ceva... Stiti un program sau vreo rezolvare? FUNDA!

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Te uiti jos la bara, te uiti in dreapta si vezi ca undeva scrie EN, apesi pe el si selectezi RO si apoi [ ]; ' \ se vor transforma in diacritice, ca sa treci inapoi la semnele normale selectezi EN in loc de RO procedand la fel

| IAmAlex explică (pentru RB26DETT):

Nu vreau să fac asta, fiindcă vreau sa imi ramana punctul virgula sagetile etc unde sunt ele normal, eu vreau sa folosesc ctrl+alt+litera pentru diacritice, eu am intrebat daca stie cineva cum se pot modifica. straight face Mersi oricum... straight face