| MarianaMadu a întrebat:

Please help! Vreau sa dezinstalez Nero de pe PC-ul meu dar cand vreau sa fac acest lucru imi apare o fereastra in care scrie:"The executable file has been corupted" si nu pot sa il dezinstalez. Aceasta problema o am si cu alte programe. De exemplu un joc pe care vreau sa il dezinstalez:imi apare o fereastra cu urmatorul text :"File (iar aici spune numele si locul unde se gaseste in PC) could not be opened.
Error 5:Access is denied." Va rog sa imi spuneti ce ar trebui sa fac sa dezinstalez aceste programe/jocuri. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Descarca un program de dezinstalare, de ex. Revouninstaller ori Unlocker, sunt mici, gratuite si se descarca usor(eu le am pe amandoua) si cu acestea o sa poti face dezinstalarea. Succes si numai bine!

3 răspunsuri:
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Du-te in program files si sterge fisierul Ahead de acolo

| ionut1980 a răspuns:

Foloseste un program de mentenanta (intretinere) gen TuneUp Utilities sau CCleaner, etc.Acestea au funtii speciale de uninstal pe langa multe alte optiuni de curatare si stergere a registrilor si a altor fisiere nefolositoare, shortcuturi invalide.

| Krissypunkysenss a răspuns:

Si eu am avut exact aceeasi problema. probabil e f virusat. da-i un sistem restore, sau reinstaleaza windowsul, altfel nu reusesti