| DJohnny a întrebat:

Poate cineva sa-mi bage virusi in laptop prin hacking? Adica fara sa imi bage nimic in el direct. Ci cu ajutorul internetului. Sa-mi strice laptopul?

Răspuns Câştigător
| Clau95200 a răspuns:

Sincer sa fiu, se poate, doar ca trebuie sa fii o persoana inteligenta si agera la minte pentru asa ceva. Daca tu ai un minim firewall in el si un antivirus upgradat la zi, prea putin probabil ca ar putea sa iti bage "virusi" in pc. El trebuie mai intai sa:
1. Gaseasca ip-ul tau
2. Sa vada cine este providerul la net
3. Sa sparga dbs provider-ului de net
4.Sa caute in toate ip-urile pe toate porturile pc-ul tau.
5.Sa aiba un control de la distanta ca sa se poata conecta la tine.
Deci is 5 pasi, care sunt foarte greu de trecut, si nu cred ca exista asa un "mare" hacker daca te-a amenintat pe tine ca iti trimite virusi in pc happy. Stai fara griji fa cum ti-am spus : instaleaza un antivirus upgradat la zii, un firewall sa ai la windows activat si nu ai treaba!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Se poate!