| FzKr a întrebat:

Poate sa ma ajute si pe mine cineva cu un driver bun pentru lexmark Z601 dar pentru windows7.Am cautat foarte mult dar nu am gasit unul bun care sa mearga.Se zice ca merge cel pentru win vista dar nu mi-a mers.Ma poate ajuta cineva cu un rasp? sau sa ma lamureascabig grin.multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Daca vei verifica aici (http://support.lexmark.com/......ttp?/index lista echipamentelor care sunt compatibile cu Windows 7, vei vedea ca Z601 este in acea lista, si ca este marcat cu o steluta. Steluta care inseamna "Use Windows Vista drivers. For products marked with an asterisk, the Windows Vista drivers are compatible with Windows 7". Deci nu este problema de la driver. Probabil ca nu urmezi pasii de instalare asa cum trebuie. Incearca sa reinstalezi imprimanta, urmand pasii:
1. Mai intai deconecteaza imprimanta si dezinstaleaza tot ce ai (cumva) instalat in legatura cu ea.
2. Porneste instalarea.
3. Atunci cand iti cere setup-ul, conecteaza imprimanta. Programul o va detecta, si instala.
4. Asteapta sa termine de instalat, configureaza acolo unde este nevoie ce este nevoie.
5. Printeaza o pagina de test in timp ce zambesti fericit ca ti-ai instalat imprimanta.