| Geani96 a întrebat:

Poate să-mi explice şi mie cineva ce înseamnă să modezi Xbox-ul?
Unii zic că nu e bine să-l modezi, dar de ce?
Mulţumesc frumos!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Modarea X-BOX-ului prin doua metode.
Modarea DVD ROM-ului, se face prin "deblocarea" drive-ului prin anumite metode ce difera in functie de model, producator si data de fabricatie. Este metoda mai ieftina.
SAU
Modarea RGH (Reset Glitch Hack) este metoda mai scumpa si consta in adaugarea unui CIP in interiorul consolei si apoi jocurile sunt rulate direct de pe HDD (hard disk) sau stick USB, fara a mai fi nevoie de DVD-uri.
O consola modata permitea rularea jocurilor "neoriginale" de pe DVD sau HDD/stick USB. Dezavantajul este ca nu mai ai acces la Xbox Live cu un Xbox 360 modat, deci te poti juca doar offline.

1 răspuns:
| Winchester308 a răspuns:

Vreau sa mai adaug ceva la ce a spus neluL :

-"de ce" intreaba-i pe aia care iti spun ca nu e bine.
-Cu banii care-i dai pe jocurile originale iti mai iei dracu' un xbox doar pentru online...