| KuolemaTekeeTaiteilijan a întrebat:

Poate un Celeron G530 2.40GHz Dual Core să ruleze Skyrim decent cu o placă video bună?

5 răspunsuri:
| Sheldon a răspuns:

Da,poate

| Goooogle a răspuns:

Este suficient, o sa iti ruleze majoritatea programelor, jocurilor etc. de care ai nevoie!

| HaLLuc1NogeN a răspuns:

Da duce chiar foarte bine orice joc nou, cu asa ceva
http://www.emag.ro/......E6GRTBBBM/

| KuolemaTekeeTaiteilijan explică (pentru HaLLuc1NogeN):

Mulţumesc, o să schimb placa video în curând. Acum am Nvidia GeForce 8400 GS şi e foarte nasoală. Rulez Skyrim la rezoluţie maximă pe Low Quality, dar nu ma satisface performanţa. Cu mai mult de 10-12 FPS nu îmi merge.

| HaLLuc1NogeN a răspuns (pentru KuolemaTekeeTaiteilijan):

Daca o sa cumperi ce ti-am recomandat mai sus fii sigur(a) ca il vei juca la ultra fara probleme, placa video nu e scumpa deloc dar ofera performante foarte bune, mai slaba nu are rost sa iei pentru ca diferenta de pret este foarte mica
Uite un video cu ce poate placa, iar cel care joaca are procesor mai slabut cu putin decat al tau
http://www.youtube.com/watch?v=bI5FIamR3PM