| Cornelyus a întrebat:

Politia din Roma, Italia, a descoperit o banda formata din mai multi romani care furau nume si parole de utilizatori pentru a vinde pe eBay. Investigatiile au inceput initial asupra unui roman care incasa de la oficiul postal din Santarcangelo numeroase ordine de plata online, potrivit ANSA. Expeditorii, cateva zeci, au sustinut ca ar fi cumparat pe site-ul eBay, de la un utilizator, un telefon la 220 euro, dar pe care nu l-au mai primit. In spatele fraudelor se afla o banda de hackeri romani din Italia, dar si din tara. Extremlym face parte din asta, am inteles ca ar fi fost prins in urma cu 2 luni in NAPOLI pentru clonari (potrivit mediafax)

13 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Multumim pentru informatii! care e intrebarea?

| GEORGE a răspuns:

Respect baietilor astia...eu nici macar o amarata de parola de mess nu reusesc sa aflu laughing)) talentul lor ar trebui folosit in alt scop dar daca nimeni nu ii angajeaza sau le da salarii de kk la ce va asteptati? normal ca fac si ei bani ( nu pot sa spun ca fac un ban cinstit) dar ati inteles voi ce vreau sa spunwinking

| unknownn a răspuns (pentru GEORGE):

N-am auzit de ratatii astia.
De unde sti tu ce talente au?

| GEORGE a răspuns (pentru unknownn):

Ideea e ca nu reuseste oricine sa faca asa ceva, si tu ai inteles dar nu vrei sa recunosti

| unknownn a răspuns (pentru GEORGE):

Oricine poate sa faca asta, nu e greu deloc insa nu toti avem sange-n coa*e sa facem asta.

| GEORGE a răspuns (pentru unknownn):

Eu as incerca daca as sti crede-mawinking

| unknownn a răspuns (pentru GEORGE):

Si ce vrei sa afli din NASA? Ce crezi ca gasesti acolo?
Iti zic eu ca nimic interesant.

| GEORGE a răspuns (pentru unknownn):

Dar nu vreau nimic de la NASA oh go on, vreau doar sa aflu parole de mess, ale unor prieteni (prietene) nu conteazawinking

| unknownn a răspuns (pentru GEORGE):

Ai cel putin 5 metode prin care poti face asta, de ce nu le pui in aplicare?
Google te ajuta enormhappy

| GEORGE a răspuns (pentru unknownn):

Stiu doar una celelalte 4 nu le stiu thinking

| unknownn a răspuns (pentru GEORGE):

Metodele sunt mult mai multe(de ordinul zecilor, sutelor chiar).

| GEORGE a răspuns (pentru unknownn):

Iti zic eu ca nu sunt eficiente oh go on iti trebuie si o oarecare experientawinking e foarte greu sa spargi o parola crede-ma. acele "programe" de spart parole nu sunt decat niste virusiwinking

| unknownn a răspuns (pentru GEORGE):

Sa spargi o parola intradev-ar e foarte greu.Dar sa o aflii nu e chiar asa pe cat pare, n-ai nevoie de experienta, decat de un minim de cunostinte.