| anonim_4396 a întrebat:

Pot face cont pe iTunes fara sa am un card? [visa, mastercard, etc]
Vreau sa-mi fac cont sa iau aplicatie Free dar nu pot face din casa ca nu am un card... se poate rezolva?

Răspuns Câştigător
| rutanklan a răspuns:

Pai cand iti cere parola acolo ii dai Register sau ce o fi... si la payment method ii dai NONE.

6 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Dap, se poate. Trebuie sa intri acolo in itunes, mergi si te faci ca descarci o aplicatie gratis si apoi zice payment method sau asa ceva cand te inregistrezi si zici NONE. That is it.
Capisch?

| YooCata a răspuns (pentru rutanklan):

Nu-i apare asa... deci cand dau sa iau un aplicatie free imi cere id si parola ceea ce eu nu am inca straight face ok nu am card... ok nu pot descarca sau sa fac altceva fara cont

| rutanklan a răspuns (pentru YooCata):

Pai cand iti cere parola acolo ii dai Register sau ce o fi... si la payment method ii dai NONE.

| ZaKu a răspuns:

Nu...

| SalvadoreCurara a răspuns (pentru ZaKu):

Pai daca mama lui are card, nu crezi ca il poate imprumuta? iar cu ajutorul cardului isi creeaza cont, ulterior ia aplicatii gratis. Cred ca mi-am acoperit raspunsul la intrebare. Deci raspunsul final... poate?!

| rutanklan a răspuns (pentru ZaKu):

Fail!