| tonyc7 a întrebat:

Pot folosi un laptop pe post de unitate pentru a-l conecta la un monitor PC? Si cand dau start pe butonul de la laptop sa mi se deschida respectivul monitor PC?

9 răspunsuri:
| tonyc7 explică:

Pai degeaba il mai folosesc atunci. Pe mine ma intereseaza daca exista posibilitatea sa mi se deschida monitorul PC conectat la laptop. Deci neavand unitatea lui, cum ar fi fost normal.

| VENON a răspuns:

Da, poți folosi un laptop conectat la un monitor extern, dar monitorul va afișa doar după ce laptopul este pornit. Nu poți porni monitorul direct din butonul laptopului; acesta trebuie conectat și configurat din setările de afișare.

| tonyc7 explică:

Daca se va dovedi ca a fost un raspuns serios si ajutator, iti voi da cu mare drag. Pana atunci, mai am nevoie si de alte pareri.

| tonyc7 explică (pentru VENON):

Deci sa inteleg ca intai deschid normal laptopul, il las cateva minute sa mearga, si abia apoi bag mufa de la monitorul PC in el ca sa imi apara pe monitorul PC afisajul?

| VENON a răspuns (pentru tonyc7):

Monitorul poate fi conectat deodată, intre timp ce laptop-ul finalizează deschidera completă, atunci se deschide și monitorul, evident după cum am scris mai sus, trebuie să îl setezi mai întâi, adaugi mai întâi monitorul tip (proiector) la laptop, setezi Landscape sau oeizontal, după prima setare, in următoarele "deschideri" sau aprinderi ale laptopului se vor deschide automat ambele, unul după altul

| VENON a răspuns (pentru tonyc7):

Chiar și cu un televizor poți face la fel, televizor+laptop aceași conexiune

| tonyc7 explică (pentru VENON):

Asta am aflat deja, doream sa stiu daca se poate si cu un monitor PC. Pentru ca unitatea nu mai e functionala, e de aruncat la gunoi.

| VENON a răspuns (pentru tonyc7):

Ți-am explicat la primul răspuns, și chiar și la al doilea.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Poti lega un monitor, astfel incat sa ai 2 monitoare.
Configurezi din setarile laptopului:
Scrii Display in bara de cautare
Apoi mergi la Multiple Displays -> Detect