| JusTPauL a întrebat:

Pot sa dau un fel de ignor la cineva pe facebook?
Nu vreau sa scot de la prieteni doar sa nu mai apar online in chat-ul lor sau sa-mi vada activitatea mea pe facebook.

6 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Poi dai la profilul persoanei care vrei sai dai ignor si jos de tot scrie ciupeste, blocare utilizator (block), si dai clik blocare utilizator si scrie vreti sa blocati aceasta peroana si dai da si gata apoi scrie numele persoanei care ai blocato si sub el scrie in parantezata utilizator blocat.

| JusTPauL explică (pentru Konata):

Deci dau un exemplu, daca as vrea sa-l blochez pe el bifez asta?
Mihai Andrei will not be able to post on your timeline
Îl puteţi bloca pe Sagau Mihai Andrei
Pai sa zic asa, mie imi arata ca e blocat dar pe cel care l-am blocat o sa ii apara ceva? Adica daca vrea sa0mi scrie ceva sa nu ii apara ca a fost blocat sau alteceva?

| Konata a răspuns (pentru JusTPauL):

Nu, nu ii va aparea nimic, dar cred ca isi va da seama de asta cand facebookul nu o sa-l lasa sa-ti trimita mesaje happy.

| JusTPauL explică (pentru Konata):

Adica daca ii blochez, si vrea sa-mi trimita mesaj no sa mearga?
Sau daca vrea sa ma eticheteze sau posteze la mine pe perete tot no sa mearga, corect?

| Zatharra a răspuns:

Poţi doar să-l blochezi dar asta înseamnă să nu-l mai ai la prieteni!

| RafaelaDRD a răspuns:

Poti sa blochezi persoana respectiva sau... daca vrei sa nu mai apari online pe chat la cineva, cauti persoana respectiva pe chat ca si cum ai vrea sa ii scrii si acolo sus, langa ``x-ul`` de unde iesi, in stanga exista o rotita unde scrie ``optiuni``. Dai click pe ea si apare ``Apari offline in chat pentru persoana z``. Si in legatura cu activitatea ta pe fb, de fiecare data cand vrei sa postezi ceva si nu vrei sa ii apara persoanei, acolo unde scrie ``posteaza``, exact langa iti apare ``prieteni si o sagetuta ``.Dai click pe ea si apesi pe ``personalizat``. O sa iti apara o chestie unde va trebui sa scrii numele persoanei! Sper ca te-am ajutat. Daca vrei sa blochezi persoana respectiva, raspunsul lui ~Giulika e de folos! happy