| EverNever a întrebat:

Pot sa descarc Mac Os si sa instalez pe un Windows 7? Daca DA Ajutati-ma si spuneti-mi cum. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Shaddar a răspuns:

Da, poti instala intr-o masina virtuala. VMware sau VirtualBox.Cauta asta pe google si gasesti mai multe informatii. VMware pentru win 7 are niste optimizari, iar in ubuntu merge mai bine pe VirtualBox.

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Asa cum a scris Shaddar, poti instala DOAR pe o masina virtuala (Virtual Box). Daca vrei sa instalezi in paralel doua sisteme de operare pe acelasi hard-disk poti incerca doar cu Linux (Ubuntu, Mint, Pinguy), pentru ca MAC OS-X nu poate coexista (cel putin eu asa stiu) cu alte sisteme de operare pe un hard real. Succes!

| EverNever explică:

Ok deci pot instala Mac OS-X pe win 7? Si clar nu vreau sa am doua sisteme de operare.doar Mac OS-X!

| EverNever explică:

Si inca o chestie... Spuneti-mi mai clar cum ar trebui sa fac si ce anume sa fac ca sa pot avea MAC OS-X pe pc! happy Multumesc

| Shaddar a răspuns (pentru EverNever):

Am incercat sa instalez MacOS pe un pc, fara masina virtuala.Nu mi-a mers. Unii spun ca ar fi nevoie de anumite componente ( pentru ca si mac-urile au doar anumite componente), altii spun ca nu se poate.Eu iti spun doar ca nu mi-a merslaughingDaca vrei sa incerci, ia de la cineva un dvd original...si stiu ca trebuia neaparat sa ai un procesor intel.Pe AMD parca nu mergea.